Jaký byl realitní kongres 2018?

Realitní kongres 2018
Včera se uskutečnil již devátý ročník „největší realitní akce roku“ Realitní kongres 2018. Jaké to bylo?

Měl jsem příležitost se zúčastnit již po několikáté. Přiznám se, že v předchozích letech jsem měl před i po akci vždy trochu smíšené pocity. Zamýšlel jsem se nad tím, kam a jestli nás – Adomus – reality jinak a realitní trh akce resp. prezentovaný obsah, někam posouvají. S respektem k pořadatelům a přednášejícím, pokorou a nadějí jsem věřil, že vše půjde pozitivním směrem.

Jak na mne zapůsobil letošní ročník?

Důležité momenty

Podělím se s vámi o několik pro mne důležitých momentů, které jsem na kongresu zažil.

Celková atmosféra byla velmi příjemná, k čemu vytvořili organizátoři výborné podmínky a zázemí. Osobně mám prý sklony k perfekcionismu, tak si neodpustím poznámku, že bych uvítal větší dochvilnost a dodržovaní timingu. Buďme ale shovívaví a mírné zdržení na společenské akci odpusťme.

Mile mě překvapila účast a úvodní slovo paní Pili MeyerNational Association of Realtors z USA, kde má povolání realitního makléře mnohem lepší reputaci než v ČR. Ocenila naši práci a snahu o zkvalitnění realitního trhu a popřála vytrvalost a úspěchy na naší cestě. Děkujeme.

Milan Šmíd převzal kormidlo realitního portálu Sreality.cz po Michalu Zadákovi. Michalovi přeji, ať se mu v jeho novém působišti daří. Milan hovořil na téma efektivní inzerce. Projevily se zde jeho zkušenosti z e-commerce, kde jsou s měřením a vyhodnocováním investic do marketingu přece jen trochu dále. Krom jeho autentického a lidského projevu prezentace obsahovala spoustu „tvrdých“ manažerských dat a informací, které pro svoji práci bezpochyby potřebujeme.

Velmi zajímavá byla diskuze na téma Vývoj realitního trhu a výhledy do budoucna. Děkuji za názory, otevřenost, a hlavně upřímnost kolegů Jaroslava Nedvěda, Michala Pazdery, Petra Vomastka a Michala Součka. Jak veřejnost vnímá poskytované služby realitních makléřů ovlivníme pouze my. Pokud se má zlepšit, musíme začít u sebe. Bez pokory, vzdělávání, inovace, nových technologií apod. to prostě nepůjde!

Zákulisní jednání

Než vám řeknu to nejlepší nakonec, mám ještě pác informací ze zákulisí 🙂 V mezičase a při coffee break-cích byl prostor na krátká setkání a diskuzi s kolegy. Bohužel ne se všemi, ale jsem velmi rád za hovory např. s Pavlem Tomkem o Adolu a nezávislém realitním portálu Championreality.cz. S Milanem Šmídem o marketingu v realitách a nečekaně i s Karlem Pavlatovským o nové značce na realitním trhu Keller Williams.

Jan Mühlfeit

Největší pecka a třešnička na dortu byla přednáška od Jan Mühlfeit na téma Pozitivní leadership a odemykání lidského potenciálu. Klobouk dolů před tím, kam to Jan dotáhl, co prožil, jak se s tím vyrovnal a kam ho to posunulo. Bylo fajn na vlastní oči vidět, jak se dá skloubit perfektně připravená a do každičkého detailu promyšlená prezentace s absolutní přirozeností a profesionální rétorikou. Janova velitelka a opička se mi vryla do paměti. Jan prostě ví a umí.

Závěr a poděkování

Myslím, že tato akce se opravdu vydařila. Děkuji organizátorům i všem přednášejícím i diskutujícím. Letos jsem odcházel bez smíšených pocitů, ale naopak s velmi pozitivním dojmem, motivací a chutí do další práce!

Sdílet

Další články

Pozitivních zpráv není nikdy dost

Pozitivních zpráv není nikdy dost. Proto si i my v Adomus – reality a finance jinak dovolíme sdílet několik pozitivních informací, které se týkají Vás,

Případová studie – Popovice

Při prodeji nemovitostí majitelé často řeší, zda se do toho pustit jako „samoprodejci“ nebo zakázku svěřit profesionálnímu realitnímu makléři. Druhá varianta je určitě správně. Proč?